מה חדש
סקיצה - פורום מוזיקה, הבית של המוזיקה

ברוכים הבאים לקהילה שלנו, רוצים להצטרף לשאר חברי הפורום? הירשמו עכשיו...

אינטל מציגה מגוון טכנולוגיות עתידיות בכנס "יום המעבדות של אינטל 2020"

  • Thread starter יאן לנגרמן
  • Start date
י

יאן לנגרמן

Guest


אינטל (Intel) הציגה היום (ה' 3.12) במהלך כנס "יום המעבדות של אינטל", ה-Intel Labs – Labs Day 2020, שנערך באופן מקוון, מגוון טכנולוגיות שונות עליהן עובדת החברה כחלק מתחום הפיתוחים המתקדמים שלה, בהם תקשורת פוטונית, מחשוב ניורומורפי, מחשוב קוונטי ותכנות מכונה.

תקשורת פוטונית


אחת מהטכנולוגיות המעניינות עליהן עובדת אינטל היא תחום התקשורת הפוטונית, או תקשורת מבוססת אור המוכרת מתחום הסיבים האופטיים. בעוד שהשימוש בסיבים אופטיים המשמשים לתקשורת פוטונית בין מחשבים רגילים הוא תחום מוכר, כאשר כיום ניתן למצוא גם בישראל פתרונות אינטרנט מבוסס סיבים אופטיים המציע מהירות העברת נתונים גבוהה במיוחד, הפתרון החדש של אינטל נועד לתת מענה לתקשורת במחשב עצמו.

מעבדות אינטל מפתחות את תחום התקשורת הפוטונית המשולבת (Integrated Photonics), שנועד להחליף את התקשורת הפנימית של המחשבים, המבוססת על חיבורים חשמליים רגילים, בסיבים אופטיים המשולבים בשבבים עצמם לקבלת מהירויות תעבורת מידע גבוהות פי כמה מאלו הזמינות כיום. לשם כך משתמשת היברה ב"טבעות מיקרו" (Micro ring) זעירות, המאפשרות לשלוט על האות האופטי וליצור העברת מידע על ידי שינויים באות ושילוב מספר טבעות מיקרו לשינוי אורכי גל שונים להעברת מידע.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Integrated Photonics (מקור אינטל)

מחשוב נוירומורפי


תחום המחשוב הניורומורפי (Neuromorphic Computing) עוסק בטכנולוגיה חלופית בהשראת המוח האנושי עם שבב ה-Loihi של החברה שהוכרז ב-2017 והושק ב-2018. השבב נמצא כיום בשימוש בכ-100 ארגונים שונים, החברים בקהילת ה-INRC (ר"ת Intel Neuromorphic Research Community) של אינטל, בהן לנובו, לוג'יטק ומרצדס בנץ שהצטרפו לאחרונה.

שבב ה-Loihi של אינטל מצליח להציג מהירות תגובה של עד 200 מילי-שניות ויעילות אנרגטית הגדולה יותר פי 100 בהשוואה לשבבים הגרפיים (GPU) הנמצאים בשימוש בתחום הרכבים האוטונומיים. השבב מציג ביצועי עיבוד תמונה מהירים יותר פי 24 ויעילים יותר פי 30 לעומת מעבד (CPU) רגיל. השימוש בשבב הניורומורפי של אינטל מאפשר למערכות להגיב מהר יותר למשתמש או להתמודד עם אתגרים מורכבים, דוגמת טיסה של רחפנים, שיוכלו לקבל החלטות תוך כדי טיסה על סמך מידע ויזואלי ושינויים בו בזמן מהיר מספיק על מנת לשנות את מסלול הטיסה שלהם.


רחפן המשתמש בשבב ה-Loihi (מקור אינטל)

תכנות מכונה (Machine Programming)


בניגוד לתחום לימוד המכונה ML (ר"ת Machine Learning), המאפשר לתוכנות שנוצרו על ידי משתמשים ללמוד בצורה מהירה, תכנות המכונה MP (ר"ת Machine Programing) נועד לשפר את תהליך פיתוח התוכנה עצמו על מנת לאפשר ליותר משתמשים לפתח תוכנות בצורה קלה יותר.

כחלק מתחום תכנות המכונה, אינטל הציגה את ה-ControlFlag, כלי חדש שנמצא בפיתוח, שמיועד לזהות שגיאות קוד באופן אוטומטי ולסייע למפתחים לבצע את תהליך ניפוי הבאגים (debugging) באופן אוטומטי, מה שיאפשר להוריד את הזמן הדרוש לבדיקות באגים רגילות ולייצר קוד יעיל יותר, כאשר הכלי החדש אומן על מעל למיליארד שורות קוד בהן התוכנה זיהתה באגים.

ג'סטין גוטסליץ', מדען עמית ומנהל המחקר של אינטל ל-Machine Programming מסר:

אנחנו מאמינים ש-ControlFlag יהווה כלי עוצמתי שיוכל להפחית דרמטית את העלויות של חברות בהערכת הקוד ותיקון הבאגים. מחקרים מראים שמפתחי תוכנה משקיעים כ-50% מהמזמן שלהם בדיבאגינג. יחד עם ControlFlag ומערכות דומות לו, נוכל להגיע למציאות שבו מפתחים משקיעים פחות זמן בדיבאגינג ויותר זמן בפיתוח הקוד עצמו, כאשר לפי הערכות, 1.25 טריליון דולר מושקעים בתעשיית המחשוב בכל שנה על פיתוח קוד, כאשר 50% מכך הוא על מציאת באגים.

ControlFlag (מקור אינטל)

מחשוב קוונטי


בתחום המחשוב הקוונטי, הנחשב לטכנולוגיית הדור הבא בעולם המחשוב, אינטל הציגה את הדור השני של שבב הבקרה היעודי Horse Ridge 2, אשר מחליף את ה-Horse Ridge, שבב בקרה קריוגני (cryogenic) המיועד לשלוט על מספר קיוביטים (Qubit) בתנאי קור קיצוניים הקרובים לאפס המוחלט של 4 מעלות קלווין.

בניגוד למחשוב רגיל, בו ביט (bit) מייצג 1 או 0, בתחום הקוונטי משתמשים בביט קוונטי, או קיוביט (Qubit), המייצג 1 או 0 בו זמנית, מה שמאפשר יכולות חישוב דמיוניות למדי לעומת תחום המחשוב הרגיל. הבעיה הגדולה בתחום המחשוב הקוונטי היא המדידה של ערך הקיוביט ברגע נתון והשליטה עליו, כאן נכנס לשימוש שבב ה-Horse Ridge מהדור השני המציע שיפור במדידת נתוני הקיוביט.

ג'ים קלארק, מנהל המחקר הקוונטי של אינטל, מסר:

עם השבב החדש, אינטל ממשיכה בחדשנות שלה בתחום בקרת המחשוב הקוונטי. אנחנו מאמינים שהגדלת מספר הקוויביטים ללא טיפול במורכבות שקשורה לחיבור בין הקווביטיס, משולה לרכב ספורט שנתקע בפקק בתנועה.

Horse Ridge (מקור אינטל)

להמשך הכתבה...
 
Top