מה חדש
פורום מוזיקה | סקיצה - הבית של המוזיקה

ברוכים הבאים לקהילה שלנו, רוצים להצטרף לשאר חברי הפורום? הירשמו עכשיו...

הוכרזה: Snapdragon 7+ Gen 2 – פלטפורמת ביניים חדשה ומפתיעה של קוואלקום

י

יאן לנגרמן

Guest
חברת קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על ה-Snapdragon 7+ Gen 2, מערכת שבבים חדשה ממשפחת סנאפדרגון המציעה שידרוג ביצועים ניכר בעבור מכשירי שוק הביניים אליהם היא מיועדת.

הפלטפורמה החדשה של קוואלקום מציעה ביצועי מעבד הגבוהים יותר בעד 50% וביצועים גרפיים גבוהים יותר פי 2 בהשוואה לדור הקודם, לצד ביצועי AI גבוהים פי 2 וחיסכון של 13% בצריכה החשמלית.

אם אתם מבולבלים מעט, אתם לא לבד. באופן מפתיע קוואלקום החליטה לדלג מדגם ה-Snapdragon 7 Gen 1 היישר לדגם ה-Snapdragon 7+ Gen 2 החדש, כאשר מעולם לא הציגה דגם Snapdragon 7 Gen 2 רגיל באמצע.

בעוד שאנו רגילים למצוא את שבבי ה-Snapdragon של החברה בעיקר במכשירי פרימיום, נראה כי השנה קוואלקום רוצה לשים דגש מיוחד גם על שוק הביניים ועל כן היא מציגה מערכת שבבים חזקה במיוחד.

מפרט טכני: Snapdragon 7+ Gen 2


בעוד שניתן לחשוב כי הטענה מצידה של קוואלקום על שיפור ביצועי מעבד של יותר מ-50% נשמעת מוגזמת, הדבר הגיוני יותר לאחר שמבינים כי ה-Snapdragon 7+ Gen 2 דומה יותר ל-Snapdragon 8 Gen 1 מאשר ל-Snapdragon 7 Gen 1 אותו נועדה הפלטפורמה החדשה להחליף.

מערכת השבבים החדשה מגיעה בתהליך ייצור ה-4nm של TSMC במקום זה של סמסונג, כאשר היא משלבת מעבד בתצורת 1+3+4 עם ליבת Cortex-X2 חזקה בתדר 2.91GHz, שלוש ליבות Cortex-A710 בתדר 2.49GHz ו-4 ליבות Cortex-A510 חסכוניות בתדר 1.8GHz לצד ליבת Adreno גרפית מדגם לא ידוע, המציעה שיפור של עד פי 2 בביצועים מול הדור הקודם.

Snapdragon 7+ Gen 2 (מקור קוואלקום)
Snapdragon 7+ Gen 2 (מקור קוואלקום)

ה-Snapdragon 7+ Gen 2 תומכת במסכים ברזולוציית +QHD ובקצב רענון של 120Hz, כאשר היא משלבת מעבד תמונה Spectra ISP משולש של 18bit המסוגל לבצע צילומים בתנאי תאורה נמוכים עם תמיכה במצלמות של עד 200 מגה-פיקסל והסרטת וידאו ברזולוציה של עד 4K ב-HDR, ואת ה-AI Engine החדש של החברה המציע ביצועי בינה מלאכותית הגבוהים פי 2, עם שיפור של 40% בביצועים לוואט בהשוואה לדור הקודם.

לבסוף, בצד הקישוריות שלה, הפלטפורמה החדשה תשלב את שבב ה-FastConnect 6900 של קוואלקום עם תמיכה ב-Bluetooth 5.3 ו-WiFi 6E, יחד עם המודם הסלולרי Snapdragon X62 5G שיציע למשתמשים מהירות הורדה של עד 4.4Gbps.

פלטפורמת ה-Snapdragon 7+ Gen 2 החדשה של קוואלקום צפויה להיות זמינה כבר החודש במכשירים חדשים ממגוון חברות, בהן רדמי ורילמי.

The post הוכרזה: Snapdragon 7+ Gen 2 – פלטפורמת ביניים חדשה ומפתיעה של קוואלקום first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.

להמשך הכתבה...
 

הודעות אחרונות

Top